V Plzni na Grand Prix CUBE byl nejlepší Martin Boubal

Pátý díl GIANT LIGY v Plzni se jel naštěstí ještě za tropického počasí, i když meteorologická předpověď tentokrát vyšla a vše se po dojezdu pěkně spláchlo. Na Rapidu ukazoval před startem teploměr 30 °C.  A v Plzni na kritériu jsme mohli tentokrát vidět i třetího muže z Mistrovství ČR Daniela Turka (TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS), který nakonec bez pomoci týmu obsadil pěkné 7. místo. Prvenství bral Martin Boubal.

Sportovní odpoledne v Plzni na Rapidu odstartovala nejdříve mládež v kategoriích starší žáci, kadetky a kadeti, juniorky. Závod se jel opět jako Velká cena Roman Kreuziger Cycling Academy.

Po mládežnických kategoriích odstartoval závod elite na 60 km, který pak díky hromadnému pádu byl zkrácen o 10km. Tým Sparty chtěl vyhrát i bez chybějícího Habermanna, ale výkon Michala Schurana stačil „pouze“ na druhé místo. Vítězství bral tentokrát Martin Boubal a oblékl si dres lídra seriálu.  V příštím závodě však Boubal startovat nebude, tak uvidíme, jak se rozklíčuje boj o lídra soutěže. Dobře rozjetý závod měl i Jan Ryba, ale tentokrát bral jen čtvrtou příčku.

Daniel Turek se blýskl v úniku šestičlenné skupiny, kde se mu dařilo bodovat a posunout se tak bodově až na sedmé místo celkového hodnocení.

Na prémiích Bageterie Boulevard prestige (soutěž aktivity) hýřil aktivitou Jan Ryba (AC SPARTA PRAHA), ale svého chybějícího parťáka neohrozil a Richard Habermann tak převezme cenu a puntíkovaný dres za nejaktivnějšího jezdce měsíce června se ziskem 12b.

Jediná žena, která se vyhnula pádu, nakonec statečně dojela do cíle. První místo tak brala Sabina Džerengová (TEAM DUKLA PRAHA). Juniory vyhrál opět Milan Kadlec (TEAM DUKLA PRAHA), který nasbíral 10b, což by mu v kategorii Elite vyneslo slušné 5. místo. Kategorii Masters, jezdce nad 40 let, vyhrál Filip Šlajchrt (Kolokrám) s 6b.

„Jsem strašně rád, že i Olda Novotný se od nás dostal na bednu, všichni jeli výborně, škoda toho pádu. No a příští týden asi nepojedu,“ komentoval závod jeho vítěz Martin Boubal.

Další díl Giant Ligy 2021 pokračuje trochu netradičně ve středu 7. července v Plzni, ve sportovním areálu SK RAPID.