V Karlových Varech otevřeli první CUBE STORE v Česku

Nadšenci cyklistiky, nejen z Karlových Varů, mají nyní možnost nakupovat kola a cyklistické doplňky ve specializované prodejně CUBE STORE Karlovy Vary.  Značka CUBE není v Čechách novinkou, tato kola se tu prodávají již řadu let. Ale doposud jen v prodejní síti, kde je bylo možné nalézt vedle bicyklů dalších značek. Slavnostní otevření CUBE STORE v Karlových Varech proběhlo v úterý 22.2.2022 a moderátorského mikrofonu se chopil Marek Eben. 

Majiteli nového CUBE STORE jsou manželé Pavel a Tereza Gaškovi, kteří nejsou v Karlových Varech a širokém okolí neznámými tvářemi. Kompletně zrekonstruovali bývalou místní restauraci a mohou tak svým početným zákazníkům vedle e-shopu nabídnout v nadčasových moderních prostorech o ploše 450 m2 služby nejvyšší kvality.

Nový obchod má řadu výhod, a to nejen ve větší prodejní ploše, která je třikrát větší, než byly prostory předešlého obchodu. Disponuje totiž i vlastním parkovištěm, je bezprostředně napojen na cyklostezku EuroregioEgrensis, nachází se v centrální lehce dostupné sportovní lokalitě lázeňského města, konkrétně v Tuhnicích v Západní ulici 1417/4.

Nebylo snadné v Karlových Varech nalézt vhodné prostory. Nějaký čas to trvalo a bylo potřeba překonat řadu potíží. Ale nakonec se nám to za pomoci řady lidí a institucí povedlo a my teď můžeme naše zákazníky obsluhovat a plnit jim jejich cyklistické sny v moderním a velmi příjemném prostředí,“ říká Pavel Gašek, který v téhle branži působí již 22 let.

Nebylo náhodou, že právě Gaškovi se stali premiérovým CUBE STORE. Jsou totiž v posledních dvou letech největšími prodejci kol a elektrokol CUBE v České republice. Kromě jejich podnikatelských a obchodních schopností k tomuto postavení přispívá i to, že mají blízko geograficky i lidsky k centrálnímu dodavateli značky CUBE pro český trh, firmě Cyklosport RIK s.r.o., v níž hlavní postavou je Radoslav Krummer. Toho příznivci cyklistiky, dnes už spíše věku masters, velmi dobře znají, jelikož dlouhodobě patří k nejlepším v této kategorii silničářů.

Začínal jsem před víc jak dvaceti lety jako mechanik v Německu u firmy CUBE, posléze jsem začal tuto značku dovážet a prodávat v České republice, až jsme se stali výhradním dovozcem CUBE k nám do Čech a na Moravu,“ říká Radoslav Krummer, který i po šedesátce a při stále ještě přiměřeném pracovním vytížení najede ročně mezi 10 až 12 tisíci kilometry.

Co je na této firmě pro českého zákazníka ještě zajímavé, je skutečnost, že ¾ produkce se do nedávna kompletovaly ve Waldershofu a zbylá část v Asii. Jenže i tady covid zapracoval a pro zásobovací potíže se firma rozhodla přemístit výrobu z Kambodže a Bangladéše do Evropy, konkrétně do nové montážní haly v Chebu, kde najde uplatnění 300 šikovných českých rukou.

Stejně jako expanduje německá značka CUBE, jejíž kola se velmi dobře prodávají např. ve Švýcarsku, Rakousku i Itálii, má v úmyslu expandovat česká odnož. Karlovarský CUBE STORE je sice první, ale rozhodně nemá být poslední. Cílem je postupně rozšiřovat síť specializovaných prodejen, které jsou schopny uspokojit zákazníky nejen kvalitou produktů CUBE, ale také zákaznickým servisem. Aktuálně je v České republice zhruba 60 prodejen, kde lze značku CUBE zakoupit, z některých prodejen by se mohly postupně stávat specializované CUBE STORE.