Náš příběh

Německá značka jízdních kol CUBE byla založena v roce 1993 Marcusem Puernerem v bavorském městečku Waldershof. V prvním roce svého působení firma vyprodukovala na 300 kol. Během několika let se však prosadila na evropském i světovém trhu. V současnosti je největším výrobcem jízdních kol v Německu. Ročně vyprodukuje přes 800 tisíc kol, které distribuuje do více než 65 zemí světa. Její produktové portfolio nabízí momentálně přes 350 různých modelů kol a elektrokol a také designovou řadu oblečení a doplňků.

Zakladatel naší české společnosti Cyklosport RIK stál u samotného založení německé značky CUBE. Svými osobními zkušenostmi přispěl k vývoji prvních modelů kol, a to jak z pohledu profesionálního cyklisty, tak i mechanika. Díky této provazbě získal možnost zastupovat značku CUBE na českém trhu již od roku 1994. 

Podnikání jsme rozjížděli v malé garáži, kterou jsme brzy vyměnili za větší obchodní prodejnu. Každoroční nárůst nadšených cyklistů a spokojených zákazníků CUBE nás dovedl až k vybudování velkého skladu, ze kterého nyní jako výhradní dovozce pro Česko distribuujeme kola a cyklistické doplňky CUBE do všech koutů republiky. V současné době spolupracujeme s více než 50 obchodními partnery, jejichž prodejny naleznete zde.

Jelikož kola nejsou jen naší prací, ale především osobní vášní, těší nás každý prodejce i zákazník, který si najde ke značce CUBE cestu a je s ní spokojený. Radost nám dělají také profesionální sportovci a mladí, nadaní talenti, kteří naší značce důvěřují a kola CUBE je provázejí na jejich závodních cestách. S velkým potěšením spolupracujeme například s triatlonovou olympioničkou Vendulou Frintovou, cyklokrosaři ČEZ Cyklo Team Tábor, či triatlonistou Lukášem Kočařem.

Celosvětově značka CUBE spolupracuje s řadou profesionálních sportovců a v roce 2011 postavila i vlastní CUBE Actionteam, který se účastní závodů Enduro World Series. V silniční cyklistice je jejím nejvýraznějším partnerem belgický tým Intermarché–Wanty–Gobert Matériaux, který se letos opět účastní slavné Tour de France.