Kola CUBE zářila na cyklokrosových šampionátech napříč Evropou

Druhý lednový víkend se v Evropě nesl ve znamení národních cyklokrosových mistrovství, kde kola CUBE vynesla na výsluní hned několik nových šampionů a šampionek. Jedním z nich byl i pětinásobný mistr ČR v cyklokrosu Michael Boroš.

Český národní cyklokrosový šampionát se letos konal v Kolíně. Vítěz kategorie Elite, Michael Boroš startoval poprvé v barvách nového týmu Elkov Kasper, ale zůstal věrný svému kolu CUBE, které ho podrželo při honbě za zlatem.

V Německu si se svým CUBE dojela pro zlato Judith Krahl a získala tak již třetí titul v kategorii U23. Německý národní titul v mužské kategorii U23 obhájil Pascal Toemke. Na druhém místě se umístil Fabian Eder.

Historický úspěch zaznamenal s CUBE tým Tormans Cyclo Cross Team v Lucembursku. Pouhý den poté, co Marie Schreiber získala národní titul v kategorii U23, se všech šest jejích týmových kolegů umístilo na stupních vítězů napříč různými kategoriemi.

V Británii se národním šampionem v kategorii Elite stal Thomas Mein, který na svém CUBE dojel do cíle čtyři vteřiny před svým rivalem. V kategorii U23 si na CUBE dojel pro bronz Toby Barnes.

Belgický národní cyklokrosový titul v kategorii U23 získal Emiel Verstrynge. Naopak Joran Wyseure si na své 21. narozeniny dojel pro bronz. V kategorii Elite se na třetím místě umístil Quinten Hermans.

Švýcar Kévin Kuhn ovládl místní národní šampionát, který se jel ve městě Steinmaur za velmi nepříznivého počasí. Do cíle dojel s náskokem jedné minuty. Získal tak svůj již druhý titul v kategorii Elite.

V Nizozemí si v kategorii Elite dojel pro stříbro Corné van Kessel, a to i navzdory nepříjemnému pádu a lehkému zranění, které utrpěl několik dní před závodem.

Kola značky CUBE se u cyklokrosových týmů těší velké oblibě a světově získávají čím dál větší popularitu. Národní šampioni v cyklokrosu závodí na modelech CUBE Cross Race C:62 a C:68X. Nové modely cyklokrosových kol CUBE 2022 naleznete zde.