Vendula Frintová

Dlouholetou českou triatlonovou jedničku Vendulu Frintovou podporujeme již od roku 2013. Za tuto dobu se jí dostalo ze strany firmy maximální podpory ve vybavení velomateriálem i cyklo oblečením. “Za dobu poměrně dlouhé spolupráce nedošlo k žádnému vážnému poškození kola a komponentů, které jsou vystaveny enormnímu zatížení jak z hlediska tréninkového opotřebení, tak i velmi časté letecké přepravě na závody a soustředění. Ani samotná letecká přeprava neprobíhá zrovna šetrným způsobem. Když však k nějakému poškození došlo, vše se dařilo operativně a hlavně rychle vyřešit,” dodává Jiří Seidl, osobní trenér Venduly Frintové.

Mezi největší úspěchy Venduly patří kromě tří účastí na olympijských hrách a pěti vítězství v závodech světového poháru, dosažených na kolech CUBE, také dvě stříbra a jeden bronz z mistrovství evropy v triatlonu. Pro české příznivce jsou asi nejvýraznější dvě vítězství a jedno druhé místo ze závodu SP konaného v Karlových Varech. Cyklistická trať v Karlových Varech je známá svou náročností a samotný závod je označován jako jeden z nejtěžších triatlonových závodů na světovém okruhu. Dále je třeba zmínit i mnoho dalších pódiových umístění na závodech SP.

V současnosti její příprava směřuje k vrcholu čtyřletého cyklu, kterým jsou odložené olympijské hry v Tokiu. První letošní start, kterým byl závod WTCS (World Triathlon Championship Series) v japonské Yokohamě, naznačil, že příprava probíhá správným směrem. V uvedeném závodě skončila Vendula na výborném 11. místě, přičemž do 6 km běhu se pohybovala ve vedoucí skupině bojující o pódiové umístění. Závod byl současně i testem, jak se bude postupovat při samotném olympijském závodě vzhledem ke coronavirovým opatřením z hlediska pořadatelů.